رویکردهای لازم برای افزایش تمرکز حواس


برخی از دیدگاه ها به زندگی می توانند تاثیر بسیار فوق العاده ای بر روی زندگی داشته و موجب بهبود عملکرد افراد شود . در ادامه به رویکردهای لازم برای افزایش تمرکز حواس پرداخته شده است که توصیه می شود این رویکردها را در همه ابعاد زندگی خود داشته باشید .
 
  زندگی کردن در لحظه
وقتی دائماً در مورد گذشته فکر می کنید یا نگران آینده هستید تمرکز کردن بسیار دشوار می شود و این راهکار در مورد دور کردن حواس پرتی ها چه فیزیکی ( مثل موبایل ) و چه روانشناختی ( مثل اضطراب ) است و در عوض درگیر کردن کامل ذهن خود به اکنون است .
ممکن است یاد گرفتن این راهکار کمی طول بکشد اما لازم است بدانید که شما نمی توانید گذشته را تغییر دهید و آینده نیز که هنوز اتفاق نیفتاده است اما آنچه اکنون انجام می دهید می تواند به شما کمک کند که اشتباهات گذشته را تکرار نکنید و مسیر رسیدن به موفقیت در آینده را هموار کنید .
 
  تمرین ذهن آگاهی
ذهن آگاهی در حال حاضر یک موضوع محبوب است و دلایل خوبی نیز برای آن وجود دارد . با وجود این واقعیت که از هزاران سال پیش ، مردم انواع مراقبه های ذهن آگاهی را تجربه کرده اند ، بسیاری از مزایای سلامتی آن اخیراً در حال درک است و می تواند به شدت برای تقویت تمرکز مفید باشد .
ذهن آگاهی به معنای آگاه بودن از رفتار ، هیجانات و افکار خود است به نحوی که بتوانیم بر روی تکالیف خود تمرکز کرده و از حواس پرتی ها رها شویم . در واقع این رویکرد به ما می گوید که چگونه به دور از نگرانی ها و اضطراب ها با جریان لحظه به لحظه زندگی به صورتی عمیق همراه شویم و چگونه تمرکز خود را بالا ببریم .
یکی از تمرین های ذهن آگاهی می تواند شامل یادگیری چگونگی آرام سازی بدن و مراقبه باشد اما می تواند به سادگی انجام تمرین تنفس عمیق نیز سریع و آسان باشد . در حین انجام کار ، چند نفس عمیق کشیده و بر روی نفس های خود تمرکز کنید . هنگامی که احساس می کنید ذهنتان به طور طبیعی شروع به پرت شدن می کند ، به آرامی تمرکز ذهن خود را به نفس عمیق خود هدایت کنید .
 
 نتیجه گیری
در نهایت به یاد داشته باشید افزایش تمرکز ذهن چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد و حتی ورزشکاران حرفه ای برای تقویت مهارت های تمرکز خود به زمان و تمرین زیادی نیاز دارند . یكی از اولین اقدامات شناخت تأثیر حواس پرتی در زندگی شماست که اگر در تلاش هستید تا اهداف خود را تحقق بخشید اما با جزئیات بی اهمیت گمراه می شوید ، وقت آن است که ارزش بیشتری برای وقت خود قائل شوید .
با انجام راه های چگونه تمرکز ذهن کنیم و با تقویت تمرکز خود ، متوجه خواهید شد که می توانید کارهای بیشتری انجام داده و روی چیزهایی در زندگی متمرکز شوید که واقعاً موفقیت ، شادی و رضایت شما را به ارمغان می آورند . 
 Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

  
کارآموزان ما
دروه های ما
مدرسین ما